Logo

रोट्र्याक्ट क्लब अफ धरान घोपाको ” परिसर्य ” दक्षिण एशिया मई उत्कृस्ट

न्युजडेस्क
२०७७ असार १७ , बुधबार ०९:०७ मा प्रकाशित

परिसर्य, रोट्र्याक्ट क्लब अफ धरान घोपाको एक दीर्घकालीन परियोजनालाइ दक्षिण एशियाली रोटार्याक्ट अवार्डमा सर्वश्रेष्ठ प्रोजेक्टको रूपमा सम्मान गरिएको छ। माथि उल्लेखित पुरस्कारका लागि विभिन्न देशका रोटार्याक्ट क्लबहरू गरि ६०० परियोजना मनोनीत भएका थिए ।

परिसर्य ,स्वास्थ्य शिविरको एक श्रृंखला हो जुन पूर्वी नेपालको विभिन्न भागहरूमा रोट्र्याक्ट क्लब अफ धरान घोपाले आयोजना गर्दै आएको छ। यो क्लबको एक दीर्घकालीन परियोजना हो जसको उद्देश्य डाक्टरहरूको समूह, स्वास्थ्यकर्मीहरू, र स्वयंसेवकहरू सबैको ढोकामा पुर्याउनु हो।

स्वास्थ्य सबैको लागि प्राथमिक हुन्छ तर हाम्रो जस्तो देशमा, प्रायः व्यक्तिसँग स्वास्थ्य पहुँच छैन। परिसर्यले लक्षित जनसंख्यालाई उनीहरूको वर्तमान स्वास्थ्य अवस्थाबारे सचेत हुन र उनीहरूलाई सकेसम्म छिटो मेडिकल सुविधाहरूको खोजी गर्न मद्दत पुर्‍याउँछ जसले डाक्टर ढिलो प्रस्तुत गर्दा हुन सक्ने रोगको जोखिम कम गर्दछ। समुदायमा परेका रोगहरूलाई निदान र उपचार डाक्टरहरू र स्वास्थ्यकर्मीहरूले गर्दछन र प्रशिक्षणार्थीहरूले उनीहरूलाई रोगको रोकथामका लागि आवश्यक स्वस्थ व्यवहार सिक्न र अपनाउन व्यक्तिको ढोकामा पुगेर सहयोग गर्दछन ।

क्लबले सबै मेडिकल विद्यार्थीहरू समावेश गरेकोले, र मेडिकल विद्यार्थीहरूको मुख्य उद्देश्य समुदायको सेवा गर्न र व्यक्तिहरूलाई आधारभूत स्वास्थ्य सेवा प्रदान गर्ने हुन्छ। क्लबले सफलतापूर्वक यस दीर्घकालीन परियोजना मार्फत १०० भन्दा बढी एपिसोडहरू सञ्चालन गरेको छ र समुदायका मानिसहरूलाई सफलतापूर्वक सहयोग गरिरहेको छ, जनसम्पर्क अधिकारी रो. रुचि आचार्य र रो. सुशांत थापा ले सोच खबर लाइ bataae ।

क्लबले प्राप्त गरेको अन्य पुरस्कारहरू – क्लब लाइ डिस्टृक्त 3292 बाट उत्कृष्ट प्लैटिनम पुरस्कार द्वारा पनि सम्मानित गरिएको छ र क्लबले मनाएको विश्व रोतारच्त सप्ताह उत्सव पनि उत्क्रिस्ट मा परेको छ । त्यस्तै क्लबले आयोजना गरेको E-Ryla ले लीडरशिप अवार्डमा उत्क्रिस्त प्रोजेक्टको रूपमा पुरस्कार समेत पाएको छ ।

क्लबको नयाँ वर्ष 20/21 रो. राष्मिता सुनुवारको अध्यक्स्यतामा जुलाई १ बाट सुरु भएको छ ।क्लबले हालसालै क्लबको परिवारमा १०८ नयाँ सदस्यहरू सफलतापूर्वक समावेश गरेको छ र यसले आफ्नो चार्टर डे सेलिब्रेशन पनि भर्चुअल प्लेटफर्म बाटै समापन गरेको छ।

तपाइको प्रतिक्रिया दिनुहोस ।
लोकप्रिय छुटाउनुभयो कि ?